Özel sosları, fırınlanmışı, salatası, farklı farklı şekilleri. Makarnaya ne yapsa yakışıyor bunu kabul ediyoruz. Ya sanat yaparsa?

Sofralara lezzet katmak makarnanın sorumluluklarından bir tanesi. Bunun yanında makarnanın çocuklarla da arası oldukça iyi. Makarna okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılıyor ve çocukların yaratıcı yönünü besliyor. Motor becerileri ve yaratıcılığı geliştiren ve sanatçı ruhu aşılayan bu etkinliklerde bazen göz alıcı güzellikte çalışmalar ortaya çıkıyor. İşte makarnayı kullanarak yapabileceğiniz yaratıcı etkinlik fikirleri:

Makarna Boyama

Makarna boyama, makarnayla yapabileceğiniz etkinliklerin başında geliyor. Boyadığınız makarnaları kavanozlara ya da şekilli vazolara doldurarak evinizi güzelleştirebilir ya da renklendirdiğiniz makarnalarla farklı etkinlikler yaparak gününüzü renklendirebilirsiniz.

Takı Tasarımı

Makarnaları boyadıysanız artık bırakın sanatını konuştursun! Boyadığınız makarnalarla tamamen zevkinize uygun takılar hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz iplerin rengini değiştirip tasarımınızı boncuklarla zenginleştirerek farklı modeller oluşturabilirsiniz.

Desen Tasarlama

Özellikle çocukların parça – bütün ilişkisini anlaması ve geometrik şekilleri algılamasını kolaylaştıracak bu aktivite, düşündüğünüzden de eğlenceli olacak. Makarnayla yapabileceğiniz şekillerin ne kadar fazla olduğunu hiç düşündünüz mü?

Yorum yap!

İlgili İçerikler