Yılbaşı süsleri hazır, eğlence planları yapıldı; ama yemek konusu hâlâ net değil mi? Makarna.com.tr, size en uygun menüyü öneriyor!

Yeni yıl sevdiklerimizle güzel! Peki, siz 31 Aralık akşamı sofraya kimlerle oturmayı planlıyorsunuz?

Biraz da beslenme alışkanlıklarınızla ilgili ipucu istesek?

Yeni yıl menüsünü hazırlamak kolay bir iş değil, biliyoruz. Alışveriş, yemeklerin pişirilmesi, sofranın kurulması… Tüm bunlar için ne kadar vaktiniz olacak?

Yeni yıl menüsünde tatlı olmazsa olmaz! Şimdi de ağzınıza layık bir tatlı seçelim!

Son olarak da yeni yıla özel menünüzü belirlerken sizin için neyin öncelikli olduğunu soralım.

5 Soruda Size En Uygun Yılbaşı Menüsünü Buluyoruz!
Aile Boyu Yeni Yıl Menüsü
Yeni yıla yarı aç yarı tok girmek istemediğiniz açıkça belli oluyor! Çok haklısınız. Yepyeni bir yıl başlarken ağzınıza layık, dolu dolu bir sofra olmazsa olmaz. Bunun için size harika bir menü seçtik! İlk olarak Doyurucu ve Lezzetli Yeşil Mercimek Çorbası ile leziz bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Ardından Bolonez Soslu Klasik Lazanya tarifimizi uygulayarak bu akşam kimsenin aç kalmamasını garantiye almış olacaksınız. Çok kalabalık olma ihtimalinize karşı sizin için bir de Bulgurlu Biber Dolması tarifimizi önereceğiz. Lezzetiyle büyüleneceğiniz ana yemeklerin ardından da sıra yeni yılın en tatlı kısmına geldi! Lezzetli ve Pratik Çikolata Soslu İrmik Tatlısı, çikolatadan vazgeçemeyenler için kusursuz bir seçenek. Bu menüyle, sizi dört dörtlük bir sofranın beklediğinden hiç şüpheniz olmasın. Tüm bu yemekleri nasıl yapacağınız konusunda hiç endişelenmenize de gerek yok! İşte Aile Boyu Yeni Yıl Menüsü tariflerimiz:
Sağlıklı Yeni Yıl Menüsü
Testimize verdiğiniz cevaplar, sizin için sağlıklı ve düşük kalorili tariflerin öncelikli olduğunu gösteriyor. Size önereceğimiz yeni yıl menüsü de tam istediğiniz gibi! Öncelikle sağlıklı bir Kış Çorbası tarifi ile başlıyoruz. Ardından ister nefis Pancarlı Makarna Salatası tarifimizi ister Fırında Levrek ve Enginarlı Makarna Tarifimizi seçebilirsiniz. Ana yemeğin ardından da yediğinize asla pişman olmayacağınız hafif ve lezzetli Kadayıflı İrmik Tatlısı ile damağınızda muhteşem bir tat kalacak! Tüm bu yemekleri nasıl mı yapacaksınız? İşte Sağlıklı Yeni Yıl Menüsü için ihtiyacınız olan tarifler:
Keyifli Yeni Yıl Menüsü
Yeni yıla girerken nasıl bir menü hazırlayacağınız konusunda kararsız olabilirsiniz, fakat eğlenceden taviz vermeyeceğiniz kesin! Hazırsanız, sizi hem fazla yormayacak hem de sofranıza ve sohbetinize harika uyum sağlayacak enfes bir menü önereceğiz. Başlangıç olarak Bol Vitaminli Sebze Çorbası ile 2019’un son akşam yemeğine müthiş bir giriş yapabilirsiniz. Böylece hem besleyici hem de hafif bir başlangıç yapmış olacaksınız. Hafif olması önemli, çünkü ana yemek için size önerimiz farklı baharatlar ve kendine has Cheddar peyniriyle özgün bir lezzet: Mac & Cheese! Buna kesinlikle hayır diyemeyeceğinizi biliyoruz ama yeterli vakit bulamama ihtimaline karşı en az onun kadar lezzetli bir diğer önerimiz Bol Domates Soslu Makarna olacak. Sofranıza neşe katacak ana yemekten sonra sıra geldi en az onlar kadar renkli bir tatlıya! Ahududulu & Çikolatalı Cupcake ile yeni yıl menünüze kusursuz bir kapanış yapacağınızdan eminiz! Üstelik Keyifli Yeni Yıl Menüsü için gereken tüm yemeklerin tarifleri de tam burada elinizin altında:

Share your Results:

Yorum yap!